Hand Made vs. Sériová výroba

Čo dáva šperku jeho hodnotu? Ide pri ňom iba o drahé kovy, ktoré sa na jeho výrobu používajú? Je to vždy iba o tom, či sa na Vás usmieva diamant, rubín alebo zafír, ktoré obaľuje blyštiace sa luxusné striebro alebo zlato? Nepochybujeme o tom, že práve to robí šperk šperkom, avšak čo z takého šperku, ktorý sa vyrába masovo a existuje tisíc presne takých istých?

Hodnota šperkov netkvie iba  v ich materiáli, ale hlavne v tom, ako sa vyrábajú, a zo skúseností vieme, že niet nad ručnú výrobu. Čo ju robí výnimočnou?

Nikde na svete nenájdete rovnaký výrobok. Čo vyprodukujú ruky, je nezameniteľné, jedinečné a nenapodobiteľné. Naproti tomu pásová výroba plodí produkty navlas rovnaké, ktoré môžete vidieť na každom rohu. Práve šperk vytvorený poctivou ľudskou prácou je šperk, ktorý nemá obdobu a ktorý sa tak bude tešiť väčšej priazni, pretože takýto kúsok svet ešte neuzrel.

Pri ručnej výrobe prejde každý jeden šperk osobne kontrolou výrobcov. Ani jeden výtvor neostane zanedbaný, na každý sa pozrie odborné oko a starostlivo zhodnotí každý jeho milimeter. Ľudské ruky majú cit, ktorý nie je možné nahradiť žiadnym strojom, a práve to je prídavnou a nezameniteľnou hodnotou ručnej výroby. Prsty vytvoria každú krivku, každý záhyb a výsledný šperk je tak elegantnejší a estetickejší než hociktoré, ktoré vyjdú von z pásu vo fabrike.

V ručných výrobkoch každý nájde niečo jedinečné, čo podtrháva jeho samého. Jeden šperk, ktorý nájdete v obchodoch s jeho stými kópiami, neposkytuje veľa možností práve a iba pre Vás. Je univerzálny, je pre každého a jeho hodnota sa tak vytráca. Ak niečo vyrábame ručne, vieme, že ten, ku komu šperk poputuje, je takisto jedinečný, a práve to je v Dela Clair hlavnou zásadou, ktorou sa pri výrobe riadime. Do šperku nedávame iba naše kreatívne schopnosti, cit a estetiku, ale takisto kúsok z Vás, z Vás, ku ktorým naše šperky poputujú.

Kvalita ručnej výroby je mnohonásobne väčšia ako kvalita produktov z fabrík. Stroje robia na kvantitu a denne vyprodukujú aj tisíce produktov. Ich pravidlom je robiť rýchlo a lacno, tým pádom tam už nie je priestor pre kvalitu. Práve tú Vám vynahradí ručný šperk. Vyrába sa dlhšie, vyrába sa náročnejšie, ale keď vznikne, vydrží viac, než hociktoré iné šperky. Tešiť sa z jeho krásy a kvality budete ešte veľmi, veľmi dlhé roky. Len tak sa neošúcha, len tak sa nepoškodí, len tak sa nezničí.

S ručným výrobkom nie je jedinečný iba výrobok, ale aj vy. Okolie viac zaujmete vtedy, ak mu ukážete niečo, čo doteraz nevidelo. Práve ručne vyrábané šperky sú tým pravým orechovým, aby ste zaujali ostatných a aby nespustili oči z krásy, ktorá sa na Vás vďaka tomuto šperku vyníma.

Ručná výroba nie je iba obyčajný výrobný proces. Je to hĺbavá umelecká kreatívna činnosť. Je to práca, ktorá trvá, no jej výsledky vždy stoja za to a nikdy nesklamú. My v Dela Clair vieme, že jedinečnosť je tou najvzácnejšou ľudskou vlastnosťou a vďaka našim šperkom sa staráme o to, aby bola práve tá Vaša jedinečnosť čo najvýraznejšia.

Podobné články

Dela Clair

Šperky, ktoré nemajú čas na oddych…

Scroll Up